Domů » Těhotenství » Těhotenství týden po týdnu (Strana 4)

Děloha se mírně zvětšuje. Pokud nedopnete kalhoty, kupte si těhotenské oblečení. Bříško do kalhot či těhotenské sukně rychle doroste. Čtrnáctým týdnem začíná druhý trimestr. Výrazně se snižuje riziko případného potratu.

Poslední týden sedmého lunárního měsíce vstupujete zároveň do třetího trimestru, který je jistou zárukou toho, že pokud se miminko předčasně narodí, a nevyskytnou se u porodu nezvládnutelné komplikace, má téměř stoprocentní šanci na přežití.

Publikace se v odhadech délky a váhy plodu značně liší po celou dobu gravidity. Váha a délka jsou orientační. Podívejte se na to, kolik měří a váží vaše miminko.

Patnáctý týden těhotenství může být na ultrazvuku vidět, zda se vám narodí chlapeček nebo holčička. Některé maminky dokonce pohlaví miminka znají od 13. nebo 14. týdne po absolvování prvotrimestrálního screeningu. Není to však pravidlem. Záleží na natočení miminka, citlivosti přístroje a oku lékaře. Od tohoto týdne se můžete zaregistrovat do porodnice.

Blížíte se do zdárného konce. Tento týden je plod považován za donošený. Máte již sbalenou tašku do porodnice? Jestli ne, raději si ji připravte ještě dnes.