Domů » Těhotenství » Průvodce těhotenstvím

V momentě, kdy dochází k oplodnění vajíčka spermií, je jasné, zda se vám narodí chlapeček nebo holčička. Můžete pohlaví dítěte ovlivnit při početí? Pojďme se podívat na to, jak zvýšit pravděpodobnost narození chlapce či dívky. Nutno říci, že žádný zaručený způsob, díky němuž by se vám narodil vysněný syn či dcera, neexistuje.

Spočítejte si snadno termín porodu. Zadáním prvního dne poslední menstruace určí těhotenská kalkulačka aktuální týden gravidity, trimestr, ukáže vám, jaká vyšetření byste měla absolvovat a jak se vyvíjí vaše miminko.

Jestliže základní vyšetření bude signalizovat možné vývojové vady plodu, podstupují maminky další speciální testy, které domněnku potvrdí či vyvrátí.

V těhotenství vám vyvstane na mysli řada otázek. Připravili jsme pro vás ty nejfrekventovanější. Nenašla jste mezi nimi to, co by vás zajímalo? Prohlédněte si obsáhlé kategorie o těhotenství, porodu a šestinedělí.

Od ukončeného 14. týdne těhotenství se může nastávající maminka zaregistrovat do porodnice. Každá porodnice eviduje pacientky odlišným způsobem. Víte, jak se registrovat?