Domů » Miminko a batole » Výbavička pro miminko

Máte připraveny věci pro miminko? Výbavičku můžete chystat po celé těhotenství, nebo se do shánění věcí vrhnout po nástupu na mateřskou dovolenou. Víte, jaké plenky jsou pro vaše miminko nejvhodnější, jak vybrat autosedačku nebo kočárek?

Dítě připevněné v šátku nebo v nosítku není móda posledních let. Nošení dětí je ve světě běžné a na Starém kontinentě bylo obvyklé až do 18. století. Vše se změnilo s vynálezem kočárku, v němž movitější rodiny děti vozily. Ti chudší je nosili v látce. Přečtěte si o výhodách a nevýhodách nošení. Nezničí se miminku [...]

V čem by se mělo miminko koupat? Vanička dlouho nevydrží, jelikož z ní dítě rychle vyroste. Přesto je dobré do ní investovat, nebo si ji vypůjčit alespoň na prvních pár týdnů. Novorozené miminko je velmi malé a ve vaně pro dospělého se doslova ztratí. Jak vybrat vaničku a co potřebujete ke koupání děťátka?

Před zakoupením obuvi musí dítě vždy botu vyzkoušet. Alespoň, co se prvních botiček týče. Nezvykle široká a baculatá noha či vysoký nárt představují překážku pro koupi obuvi přes internet. Česká obuvnická asociace založila značku certifikované obuvi vhodné pro děti, kterou naleznete pod logem žirafy, označované také jako „Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“. [...]

Roste vaše dítě jako z vody? Podívejte se na to, jaké oblečení mu bude nejvíce sedět. V tabulkách naleznete přehledné informace o tom, jakou zakoupit velikost oblečení a obuvi.