Domů » Těhotenství » Těhotenství týden po týdnu

Šestý měsíc je bříško již viditelné a můžete mít problémy se spaním. Nejčastěji se potíže začnou objevovat sedmý lunární měsíc, ale vše je individuální. Nemůžete najít vhodnou polohu pro usínání? Pomůže vám kojící polštář, který si dáte mezi nohy.

Konec šestého lunárního měsíce je tady. Při poloze vleže na zádech můžete pociťovat závratě nebo mdloby. Děloha tlačí na dolní dutou žílu a omezuje proudění krve do srdce. Jestliže se vám na zádech motá hlava, lehněte si na bok.

Dostáváte se do osmého lunárního měsíce. Zvyšte přísun železa a vápníku, které jsou ve třetím trimestru gravidity zcela nepostradatelné. Nosíte-li na ruce snubní prstýnek, budete jej muset na čas pravděpodobně sundat. S přibývajícími týdny těhotenství vám mohou otéci prsty na rukou.

Na bříšku se začínají objevovat bouličky. Devátý lunární měsíc plod sílí a rapidně nabývá na váze. Nyní si můžete užívat první týden mateřské dovolené a řádně odpočívat. Na mateřskou dovolenou nastoupíte mezi ukončeným 32. až 34. týdnem těhotenství. Termín si zvolíte sama.

Tímto týdnem začíná pátý lunární měsíc. Těhotenství je na vás již vidět, ale nosíte-li volné oblečení nebo kabát, okolí jej stále nezpozoruje. Nemáte těhotenská trika a kalhoty? Nastává nejvyšší čas si je pořídit. V následujících týdnech se bříško zvětší tak rychle, že se do svého starého oblečení již nevejdete. Podívejte se, jak se v těhotenství [...]