Domů » Těhotenství » Zdravý životní styl

Strava by měla být po celé těhotenství pestrá, bez ohledu na to, v jakém stádiu gravidity se žena právě nachází. Vzorový jídelníček a základní tipy na správnou výživu připravila MUDr. Tereza Hubová.

Rádi byste si v těhotenství na něčem pochutnali, ale nevíte, co upéct nebo uvařit? V těhotenství můžete jíst zdravě a zároveň si na jídle pochutnat. Podívejte se na naše recepty, které jsme připravili ve spolupráci s MUDr. Terezou Hubovou. Jídlo uvaříte za chvíli a ještě si na něm pochutnáte.

První polovina těhotenství nepředstavuje z hlediska spánku žádná omezení. Ze spánku vás mohou budit těhotenské nevolnosti. Ve druhé polovině se začnou objevovat problémy spojené s usínáním a poslední trimestr vám bude velké bříško při spánku překážet.

Klidný průběh gravidity neklade nastávající mamince v sexu žádná omezení. V případě rizikového těhotenství záleží vždy na slovu lékaře.

Ženy v období těhotenství a kojení musí zvýšit příjem vitamínů a minerálů. V graviditě potřebuje miminko dostatek živin, stejně jako novorozenec, který pije pouze mateřské mléko. Jaké vitamíny by tělu neměly chybět a jaké léky můžete v těhotenství užívat?