Domů » Miminko a batole » Příkrmy

Příkrmy zavádějte až od ukončeného čtvrtého měsíce, nikdy ne dříve. Pokud miminko při kojení prospívá, začněte s příkrmy v šestém měsíci. Pojďme se podívat na to, jaké příkrmy jsou pro děti vhodné, na jejich složení a konzistenci.

Pitný režim musí dodržovat za děti rodiče. Malé dítě si neřekne, kdy má žízeň, proto mu nabízejte pití kdykoli během dne. V létě dohlížejte na to, aby dítě pravidelně pilo. Víte, kolik tekutin má vypít?

Nejvhodnějším jídlem pro kojence je mateřské mléko. Krmíte miminko umělým počátečním mlékem nebo mlékem kojeneckým? Podávejte mu přiměřené množství tekutin, aby se nepřejídalo. Víte, čím se řídit při dávkování kojenecké formule?

Kojenecká mléka jsou vyvinuta tak, aby nahradila miminku mléko mateřské. Po porodu kojí 95 % žen, ale do ukončeného šestého měsíce vydrží kojit pouze 35 % z nich. Pojďme se podívat na to, jak vybrat vhodné kojenecké mléko a jak se v různých druzích orientovat.

Batole by mělo jíst z velké části samo kolem 18. měsíce věku. Některým dětem jde učení rychle, jiným pomaleji. Dítě do jídla nenuťte, počítejte s tím, že umaže sebe a své okolí. Víte, jak naučit dítě jíst?