Domů » Miminko a batole » Příkrmy (Strana 2)

Potravinové alergie se projevují u 6 – 8 % kojenců. Mezi nejčastější alergeny patří bílkovina kravského mléka a vaječné bílkoviny. Další problematické alergeny představují antigeny buráků, sójových ořechů a ryb.

Když přijde čas na první lžičku, začne se strava kojence postupně obohacovat o nové chutě, vůně a konzistence. V rámci zavádění nemléčné stravy má před sebou dítě dlouhou cestu, která má svá pravidla.

Víte, jak by mělo dítě jíst? Podívejte se na vzorové jídelníčky dle věku. Pokrmy obměňujte, uvařte vždy něco dobrého a čerstvého. Inspiraci naleznete v našich receptech. Nechcete vařit? Zakupte hotové jídlo ve skleničce.

Ve dvou letech by mělo dítě konzumovat téměř vše, co jíte vy. Dodržujte zásady zdravé výživy a vařte pro celou rodinu. Děti milují těstoviny, omáčky, kaše a sladké buchty.

Příkrmy připravujte pouze z potravin, které jsou pro dítě vhodné. Podívejte se na přehled vhodných a nevhodných surovin, ze kterých můžete pokrmy vyrábět. Pokud stravu stále mixujete, nechte v ní drobné kousky jídla a postupně kousky zvětšujte. Dítě se naučí s jídlem v ústech lépe pracovat a bude je umět spolknout.