Domů » Miminko a batole » Kojení

Nezkušené maminky může kojení bolet. A co víc. Mohou dostat horečku, která se projeví ve spojení se zánětem prsu. Vhodnou prevencí proti vzniku zánětu je odsávání mléka po každém kojení. Odsávání má i další výhody, mezi které patří jistá forma svobody při krmení, stimulace prsních bradavek a zvýšená tvorba mléka. Víte, jak vybrat odsávačku a [...]

Nedonošené miminko je takové, které se narodí před 37. týdnem gravidity s hmotností nižší než 2500 gramů. Benefitů z kojení je celá řada. Pojďme se podívat na to, proč kojit nedonošené dítě a jaká úskalí musíte překonat.

Kontraindikace kojení nastává ve výjimečných případech a týká se pouze vybrané skupiny žen. Nemožnost kojit miminko můžeme rozdělit na částečnou, dočasnou, absolutní a domnělou. Tu, kdy si matka myslí, že kojení není možné, ale ve skutečnosti mu nic nebrání.

Nárůst tělesné hmotnosti v těhotenství bývá pro ženu frustrující. Nadbytečná kila shodíte cvičením, procházkami s kočárkem a také zhubnete díky neustálé péči o miminko. Pojďme se podívat na to, jak ztratíte poporodní kilogramy a zda zhubnete při kojení.

První rok života miminka se téměř vše točí okolo jídla. Jakou vybrat lahvičku a jakou lžičkou podávat první příkrmy? První vybírání je vždy těžké, ale postupem času si oblíbíte jednu („tu svou“) značku a nakupování bude snadné.