Domů » Miminko a batole » Kojení (Strana 2)

Plánujete-li odstavit miminko od prsu, podívejte se na to, jak je možné laktaci zastavit. Při dlouhodobém kojení se mléko samo ze dne na den nezastaví. Omezení laktace zajímá také ženy, které kojit nechtějí, například z důvodu sportovní kariéry či návratu do zaměstnání.

Při fyziologickém porodu se laktace spustí do tří dnů, u porodu císařským řezem do pěti dnů. První nalití prsou mlékem bývá bolestivé, stejně jako nepříjemné (až bolestivé) nalití prsu můžete pociťovat v prvních týdnech kojení. Pojďme se podívat na to, zda je možné se mu vyvarovat.

Kojení vícerčat může být ze začátku obtížné, ale nebojte, časem se to zlepší. Určitě vás ale napadá spousta otázek. Stačí vícerčatům mateřské mléko? Kojí se zároveň, nebo zvlášť? Na všechno jsem se zeptali laktační poradkyně, duly a porodní asistentky Simony Lazzari.

Mateřské mléko je nenahraditelnou výživou pro miminko. Víte, jaké jsou výhody kojení pro dítě a jak z kojení těžíte vy?

Kojící žena musí do těla dostat více vitamínů, minerálů a energie než v období těhotenství. Víte, kolik vitamínů denně potřebujete? Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku s přehledem denního doporučeného množství vitamínů v období kojení.