Domů » Těhotenství » Těhotenství týden po týdnu (Strana 2)

Dostáváte se do sedmého lunárního měsíce. Miminko, které bylo ještě před chvílí pouhým embryem, se má čile k světu. Kope nožičkama, mává ručičkama a otáčí se v děloze z jedné strany na druhou. Mění polohu, kdy se mu zachce. Má okolo sebe ještě dostatek místa.

Dostáváte se do posledního týdne osmého lunárního měsíce. Můžete cítit kontrakce, bolestivější stahy dělohy, ale zatím to nic neznamená. Pokud nejsou pravidelné, časté a bolest nezesiluje, porod nenastupuje.

Dostáváte se do poloviny těhotenství. Tímto týdnem končí pátý lunární měsíc a vás čeká screening ve druhém trimestru, který absolvujete v šestém lunárním měsíci. Zvětšující se bříško vás může lehce omezovat při usínání nebo ve spánku.

Jak se vyvíjí miminko ve vašem těle a co očekávat následujících devět měsíců? Pojďte se podívat na to, jak se embryo (plod) vyvíjí. Průvodce Těhotenství týden po týdnu bude vaším rádcem po celou graviditu. Dozvíte se, na jaké lékařské prohlídky byste se měla dostavit, jak se stravovat, kdy se připravit na porod. Víte, co vás [...]

Ocitáte se v polovině třetího měsíce a za nedlouho budete vstupovat do druhého trimestru. Tento týden absolvujete odběr krve, který poslouží k biochemickému vyšetření pro prvotrimestrální screening.