Domů » Těhotenství » Těhotenství týden po týdnu (Strana 3)

Za deset týdnů se vám narodí miminko. Těhotenství utíká rychle, a jestli jste si nepořídila fotografii s velkým bříškem, je načase to napravit.

Konec třetího měsíce s sebou přináší úlevu od těhotenských nevolností. Budete se cítit lépe, žaludeční obtíže ustupují. Únava vás může trápit i v následujících týdnech, ale brzy by měla pominout. První trimestr dochází k rychlému vývoji embrya v plod, který je citlivý na škodlivé látky, jež dostává z těla matky. Dodržujte zásady zdravého životního stylu, [...]

Právě se nacházíte ve druhém týdnu šestého lunárního měsíce. Již přes týden můžete cítit pohyby miminka v děloze. Jemné šimrání v břiše znamená, že se mu daří dobře. Některé maminky kopání zamění za pohyby peristaltiky (pohyb střev). Víte, jak se pohyby miminka poznají?

Tímto týdnem končí devátý lunární měsíc. Navštěvujete kurzy předporodní přípravy? Na nich se dozvíte zajímavé informace o místě, kde budete rodit. Zjistěte ještě před porodem, co vás čeká a jak to v porodnici funguje.

Za týden budete v polovině. Pátý měsíc představuje klidné období, v němž vás nečekají žádná velká vyšetření. Dostavíte se pouze do gynekologické poradny. Těhotenství si můžete užívat a relaxovat. Nemáte-li problémy s pohybem, vydejte se na výlet do přírody.