Domů » Porod » Sex v šestinedělí

SEX V ŠESTINEDĚLÍ

Při propouštění z porodnice obdržíte od sestry instrukci týkající se sexu v období šestinedělí. Ta zní: Žádný sex. Víte, proč tomu tak je?

Regenerace po porodu

Po několik týdnů Odcházejí krvavé očistky. Tělo se regeneruje a hojí se vnitřní zranění, která při porodu vznikla. Doba krvácení je individuální, některé ženy krvácejí dva týdny, jiné šest týdnů. Sexuální život odložte až po prohlídce u gynekologa, jenž vám potvrdí, že se rány v pořádku zahojily.

Složitý návrat k sexu

Pro ženy je návrat k sexuálnímu životu složitější, než si mohly samy před porodem myslet. Důvodem je obava z bolesti, i po zahojení poranění. S partnerem použijte lubrikační gel a respektujte vzájemně svá přání. Necítíte-li se na sex i po skončení šestinedělí, vyčkejte ještě několik dní (nebo týdnů).

Inkontinence moči

Po porodu můžete mít problém s inkontinencí. Tento stav značně komplikuje sexuální život. Partner by vás měl respektovat a pochopit vás. Inkontinence je zapříčiněna selháváním svalů pánevního dna a dochází k ní při styku na vrcholu orgasmu. Sama odezní.

Pramen: Behinová M., Ašenbrenerová I., Kaiserová K., Nová velká kniha o mateřství, Mladá fronta, a.s., 2012, s. 320, ISBN: 978-80-204-2816-5

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč po porodu vypadávají vlasy?