Domů » Miminko a batole » Kojení » Kojící podprsenka

KOJÍCÍ PODPRSENKA

Při správném nástupu laktace jsou po porodu prsa nalitá a těžká. Zpevněte je podprsenkou, která udrží jejich pěkný tvar i po odstavení dítěte. Přečtěte si, proč je kojící podprsenka tak pohodlná a čím ji perfektně nahradíte.

V čem se kojící podprsenka liší od klasické

Kojící podprsenkaodepínatelné košíčky, díky nimž můžete dítě kdekoli diskrétně nakojit. Košíček rychle odepnete a snadno připnete. Miminko se k prsu dostane, aniž byste musela podprsenku rozepínat a sundávat. Vyberete si tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Mezi vyhledávané patří podprsenky bez kostic.

Spěte v podprsence i v noci

V těhotenství a při kojení noste podprsenku i na noc. Proč? Prsa se zvětší o několik velikostí. V těhotenství se připravují na období laktace, po porodu se nalijí mlékem a ještě svůj objem zvětší. Správná podpora ze strany podprsenky napomáhá zachovat prsní tkáň pružnou a prsa se nevytahají.

Je nutné kupovat kojící podprsenku?

Nutné to není, pokud máte příjemnou sportovní podprsenku. Ta kojící podprsenku nahradí, i když nebude poskytovat tak vysoký komfort. Podprsenka musí být vyrobena z přírodních materiálů, umělina se nehodí. Dovnitř umístíte vložky, které sají mateřské mléko vytékající z prsu. Bradavky musí dýchat, a to v umělém materiálu půjde stěží.

Jak vybrat velikost?

Podprsenku kupte výrazně větší, než je vaše klasická velikost. V těhotenství se prsa zvětší o jedno číslo a v období kojení o jedno, nebo dokonce dvě čísla. Dopředu není možné přesně předvídat, jak se prsa nalijí mlékem. Vybíráte-li podprsenku ve třetím trimestru těhotenství, volte alespoň o číslo větší, než je vaše současná velikost.

Pramen: Edukace ke kojení, Porodnice U Sluneční brány, Nemocnice Hořovice