Domů » Početí » Kdy se objednat na genetiku?

KDY SE OBJEDNAT NA GENETIKU

Genetické vyšetření přichází v úvahu jako jedna z posledních možností, kterou pár absolvuje, nedaří-li se mu počít potomka. Jestliže žena při pravidelném pohlavním styku, který trvá po dobu jednoho roku alespoň dvakrát týdně, neotěhotní, měl by pár vyhledat pomoc odborníka.

Poraďte se s gynekologem

Před objednáním na genetické vyšetření se poraďte se svým gynekologem, který vám položí otázky ohledně frekvence pohlavního styku a také se vás bude ptát na to, jak dlouho se o potomka snažíte. Gynekolog přihlédne k celkové rodinné anamnéze, k vaší osobní anamnéze a k anamnéze vašeho partnera. Lékař může odkázat páry na kliniku, kde se vyšetřuje neplodnost. Po sérii konzultací a prohlídek se návštěva genetika bude týkat manželů, kteří vážně zvažují IVF, jeden ze způsobů umělého oplodnění.

Problémy s početím představují životní zkoušku každého šťastného páru a manželé v sobě nalézají vzájemné pochopení v této těžké životní situaci.

Podívejte se na podrobnější informace o tom, jak se vyšetřuje neplodnost a jaký je ideální věk na početí prvního potomka.

Pramen: Radoňová A., Prevence a řešení neplodnosti přirozenou cestou, Brno 2015