Domů » Porod » Homeopatie při porodu

HOMEOPATIE PŘI PORODU

Homeopatické léky by měly přivést rodičku k harmonické rovnováze. Ta představuje důležitý předpoklad pro přirozený porod a porodní období bez komplikací.

Účinky homeopatie

Homeopatie není v České republice příliš vyhledávaná. Její účinky jsou žádané v USA, kde ji doporučuje až třetina porodních asistentek. Homeopatické léky nejsou toxické a nemohou způsobit poruchy ve vývoji plodu.

Pomoci od bolesti nebo zdravotních obtíží si můžete i v průběhu gravidity. Přípravky nejsou založeny na chemickém působení, ale na obranyschopnosti a posílení regeneračních procesů organismu.

Některá homeopatika zakoupíte běžně v lékárně, jiná vám předepíše lékař.

Homeopatika v těhotenství

Léky byste měla volit vždy dle souhrnu potíží nebo očekávaného výsledku (u porodu). Homeopatické tablety je možné použít v graviditě na otoky, bolest zad, chřipku, nachlazení, bolest prsou, anémii, hemoroidy, výtok, hypertenzi a běžné těhotenské obtíže.

Homeopatika při porodu

Při porodu povzbudí síly vašeho těla tak, abyste jej dobře zvládla. Přípravky je vhodné užívat i čtrnáct dní před porodem. Tablety se rozdělují dle fází porodu: na přípravu k porodu  (homeopatické léky: Actaea racemosa, Arnica Montana, Hypericum, Gelsemium semprevirens), léky pro první dobu porodní (homeopatické léky: Aconitum napellus, Actaea racemosa, Arsenicum album, Caulophyllum, Gelsemium semprevirens), druhou dobu porodní (homeopatické léky: Belladonna, Carbo Vegetalis, Chamomilla, Coffea, Gossypeum, Kalium carbonicum, Magnesium phosphorica, Natrium muriaticum), třetí dobu porodní (homeopatické léky: Caulophyllum, Secale).

Před užíváním homeopatických přípravků se poraďte s lékařem. Ten vám může homeopatika doporučit nebo vás od nich odradit. Podívejte se na to, jaké čaje a bylinky užívat v období těhotenství či kojení.

Pramen: Hubálková, M., Homeopatie v porodní asistenci, Olomouc, 2014; Behinová M., Ašenbrenerová I., Kaiserová K., Nová velká kniha o mateřství, Mladá fronta, a.s., 2012, s. 320, ISBN: 978-80-204-2816-5; Hanáková, T., Velká česká kniha o matce a dítěti