Domů » Početí » Cvičení Ludmily Mojžíšové

CVIČENÍ LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ

Pravidelnými sériemi cviků dokázala Ludmila Mojžíšová zpevnit ženské tělo. V těhotenství ženy méně bolela záda, jelikož díky cvičení posílily svaly v oblasti trupu. Cvičební prvky se zaměřují na protažení v oblasti krční, hrudní a bederní páteře.

Cvičte nejprve pod odborným dohledem

Budoucí maminky by měly cvičit ze začátku nejlépe pod dohledem vyškoleného fyzioterapeuta, který má pro vykonávání těchto cviků osvědčení. Je to z toho důvodu, aby se žena naučila provádět cviky správně a aby jí cvičení prospělo.

Efektivita jednotlivých cviků

Během cvičení dýchejte tak, abyste se cítila příjemně. U některých cviků je dýchání důležité, u jiných nikoli. Vždy záleží na typu cviku a jeho provedení. Díky správnému vykonání dochází k uvolnění a protažení krční páteře a šíjového svalstva, uvolnění ramenního kloubu, posílení prsních svalů, uvolnění beder, protažení v dolní a horní části hrudní páteře, v horní části bederní páteře, uvolnění oblasti celé páteře a křížokyčelního skloubení, posílení břišních a hýžďových svalů, svalů podél páteře, posílení přitahovačů stehen, uvolnění vazů mezi pánví a křížovou kostí.

Cvičení pro (budoucí) maminky

Nahlédněte do knížek, které se cvičením Ludmily Mojžíšové zabývají, nebo do publikací, které vám pomohou zpevnit tělo před otěhotněním. Skvělou variantou je také cvičení podle Youtube. Je to zdarma a velmi snadno můžete zkontrolovat správné držení těla. I my jsme pro vás připravili návod jak cvičit s Andreou Růžičkovou. 

Pramen: Nečas J., Vztah mezi funkčními blokádami pohybového systému a efektivitou kompenzačních cvičení, Brno, 2007