Domů » Těhotenství » Infekce v těhotenství

INFEKCE V TĚHOTENSTVÍ

Nastávající maminku mohou postihnout různé typy infekcí. Ať se jedná o onemocnění močových cest, zažívacího ústrojí nebo kvasinkovou infekci, vždy se mohou vyskytnout nepříjemné komplikace.

Jak se infekce pozná?

V těhotenské poradně sestra kontroluje moč a provádí chemický a bakteriologický test. Vyšetření odhalí infekci močových cest.

Kvasinková infekce nastává, dojde-li k přirozené změně pH v pochvě a nežádoucí druhy kvasinek nebo bakterií se začnou množit. Bakterie způsobují vaginózy a kvasinkové infekce v intimních partiích. Infekci doprovází výtok, který zapáchá a svědí.

Při podezření na infekci neváhejte kontaktovat gynekologa. Včasná léčba je základem pro úspěšné uzdravení matky a neohrožení plodu. Víte, jak často byste měla navštěvovat gynekologa a jaká vás čekají vyšetření v těhotenství? Užitečné informace se dozvíte v knížkách pro nastávající maminky.

Pramen: Behinová M., Ašenbrenerová I., Kaiserová K., Nová velká kniha o mateřství, Mladá fronta, a.s., 2012, s. 320, ISBN: 978-80-204-2816-5; Moje těhotenství – Happy baby, 2016