Plugins - WP Maintenance Mode - Development (trunk) - en to cs_CZ translation catalogue (111 entries)

en: See our WordPress Themes!
cs_CZ: Podívejte se na naše WordPress šablony!

en: We hope you like the WP Maintenance Mode plugin! Now you can buy WordPress Themes directly from us on ThemeForest. We're StrictThemes and we create best designed and coded WordPress Themes.
cs_CZ: Doufáme, že se vám plugin WP Maintenance Mode líbí! Nyní si můžete koupit naše WordPress šablony přímo na ThemeForest, kde se jmenujeme StrictThemes a vytváříme WordPress šablony skvělého vzhledu i kódu.

en: Premium WordPress Themes from WP Maintenance Mode authors!
cs_CZ: Prémiové WordPress šablony od autorů pluginu WP Maintenance Mode

en: Allowed formats: UA-XXXXXXXX, UA-XXXXXXXX-XXXX. Eg: UA-12345678-1 is valid
cs_CZ: Povolené formáty: UA-XXXXXXXX, UA-XXXXXXXX-XXXX. Např.: UA-12345678-1 je platné ID

en: Security check.
cs_CZ: Bezpečnostní ověření

en: The nonce field must not be empty.
cs_CZ: Pole nonce nesmí být prázdné.

en: If you like <strong>WP Maintenance Mode</strong> please leave us a %s rating. A huge thank you from WP Maintenance Mode makers in advance!
cs_CZ: Pokud máte rádi <strong>WP Maintenance Mode</strong>, ohodnoťte jej %s. Tvůrci WP Maintenance Mode Vám jsou předem nesmírně vděčni!

en: Other products
cs_CZ: Další produkty

en: Empty subscribers list
cs_CZ: Prázdný seznam odběratelů

en: If you want to redirect a user (with no access to Dashboard/Backend) to a URL (different from WordPress Dashboard URL) after login, then define a URL (incl. http://)
cs_CZ: Pokud chcete uživatele přesměrovat (bez přístupu na Nástěnku/Administraci) na URL (jinou, než URL Nástěnky WordPressu) po přihlášení, pak zadejte URL (nezapomeňte na http://)

en: Which user role is allowed to access the frontend of this blog? Administrators will always have access.
cs_CZ: Jaká uživatelská role bude mít přístup k procházení tohoto webu, Administrátoři budou mít přístup vždy.

en: Which user role is allowed to access the backend of this blog? Administrators will always have access.
cs_CZ: Jaká uživatelská role bude mít přístup k administraci tohoto webu, Administrátoři budou mít přístup vždy.

en: Select role(s)
cs_CZ: Vyberte role

en: This field is required.
cs_CZ: Toto pole je povinné.

en: Content:
cs_CZ: Obsah:

en: Email:
cs_CZ: E-mail:

en: Name:
cs_CZ: Jméno:

en: You have been contacted via %s.
cs_CZ: Byli jste kontaktováni přes %s.

en: Notice key cannot be empty.
cs_CZ: Klíč upozornění nemůže být prázdný.

en: The tab slug must exist.
cs_CZ: Záložka názvu v URL musí existovat.

en: The tab slug must not be empty.
cs_CZ: Záložka v názvu URL nesmí být prázdná.

en: You do not have access to this resource.
cs_CZ: Nemáte přístup k tomuto zdroji.

note: Description of the plugin/theme
en: Adds a splash page to your site that lets visitors know your site is down for maintenance. It's perfect for a coming soon page.
cs_CZ: Přidá úvodní stránku, která návštěvníky upozorní, že stránky prochází údržbou. Je to perfektní pro stránky typu "již brzy".

en: Resources
cs_CZ: Zdroje

en: Website
cs_CZ: Web

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Plugin Info
cs_CZ: Informace o pluginu

en: Tracking code
cs_CZ: ID měření

en: Use Google Analytics?
cs_CZ: Použít Google Analytics?

en: Fold - Unfold
cs_CZ: Zavinout - rozvinout

en: Zoom - Zoomed
cs_CZ: Přiblížení - přiblíženo

en: Move top - Move bottom
cs_CZ: Přesunout nahoru - dolů

en: Effects
cs_CZ: Efekty

en: Email address
cs_CZ: E-mailová adresa

en: Show contact?
cs_CZ: Zobrazit kontakt?

en: Contact
cs_CZ: Kontakt

en: Choose how the links will open.
cs_CZ: Vyberte jak se budou otevírat odkazy.

en: Same page
cs_CZ: Stejná stránka

en: New page
cs_CZ: Nová stránka

en: Links target?
cs_CZ: Cíl odkazu?

en: Show social networks?
cs_CZ: Zobrazit sociální sítě?

en: Social Networks
cs_CZ: Sociální sítě

en: Export as CSV
cs_CZ: Exportovat jako CSV

en: You have %d subscriber(s)
cs_CZ: Máte %d odběratelů

en: Stats
cs_CZ: Statistiky

en: Show subscribe?
cs_CZ: Zobrazit možnost odběru?

en: Color
cs_CZ: Barva

en: Minutes
cs_CZ: Minuty

en: Hours
cs_CZ: Hodiny

en: Days
cs_CZ: Dny

en: Countdown (remaining time)
cs_CZ: Odpočet (zbývající čas)

en: Start date
cs_CZ: Datum spuštění

en: Show countdown?
cs_CZ: Zobrazit odpočet?

en: Countdown
cs_CZ: Odpočet

en: source <a href="%s" target="_blank">Free Photos</a>
cs_CZ: zdroj <a href="%" target="_blank">Free Photos</a>

en: Choose background
cs_CZ: Vyberte pozadí

en: Backgrounds should have 1920x1280 px size.
cs_CZ: Pozadí by mělo mít velikost 1920x1280px.

en: Upload background
cs_CZ: Nahrajte pozadí

en: Choose color
cs_CZ: Vyberte barvu

en: Predefined background
cs_CZ: Přednastavené pozadí

en: Uploaded background
cs_CZ: Nahrané pozadí

en: Custom color
cs_CZ: Vlastní barva

en: Choose type
cs_CZ: Vyberte typ

en: Background
cs_CZ: Pozadí

en: Heading
cs_CZ: Nadpis

en: Title (HTML tag)
cs_CZ: Název (značka HTML)

en: Content
cs_CZ: Obsah

en: Reset settings
cs_CZ: Obnovit nstavení

en: Save settings
cs_CZ: Uložit nastavení

en: Do you want to add a link to the dashboard on your maintenance mode page?
cs_CZ: Chcete přidat na stránku údržby odkaz na nástěnku (administrace webu)?

en: Dashboard link
cs_CZ: Odkaz nástěnky

en: Do you want to see notices when maintenance mode is activated?
cs_CZ: Chcete vidět upozornění když je aktivován režim údržby?

en: Notice
cs_CZ: Upozornění

en: Exclude feed, pages, archives or IPs from maintenance mode. Add one slug / IP per line!
cs_CZ: Z režimu údržby vyloučete kanály, stránky, archivy, nebo IP adresy. Přidejte jeden název v URL / IP na řádek!

en: Exclude
cs_CZ: Vyloučit

en: Redirection
cs_CZ: Přesměrování

en: The robots meta tag lets you use a granular, page-specific approach to control how an individual page should be indexed and served to users in search results.
cs_CZ: Meta tag robots vám umožňí nastavit, jak budou jednotlivé stránky indexovány a vráceny uživatelům ve výsledcích vyhledávání.

en: Robots Meta Tag
cs_CZ: Meta Tag Robots

en: Frontend Role
cs_CZ: Webové role

en: Backend Role
cs_CZ: Administrační role

en: Allow Search Bots to bypass maintenance mode?
cs_CZ: Povolit vyhledávacím robotům obejít režim údržby?

en: No
cs_CZ: Ne

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Bypass for Search Bots
cs_CZ: Nepoužívat pro vyhledávací roboty

en: Deactivated
cs_CZ: Deaktivováno

en: Activated
cs_CZ: Aktivováno

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Modules
cs_CZ: Moduly

en: Design
cs_CZ: Vzhled

en: General
cs_CZ: Základní nastavení

en: Settings saved.
cs_CZ: Nastavení bylo uloženo.

en: Dashboard
cs_CZ: Nástěnka

en: Contact us
cs_CZ: Kontaktujte nás

en: Send
cs_CZ: Odeslat

en: Your message
cs_CZ: Text zprávy

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Subscribe
cs_CZ: Přihlásit se k odběru

en: your e-mail...
cs_CZ: váš e-mail...

en: Login
cs_CZ: Přihlášení

en: Your email was sent to the website administrator. Thanks!
cs_CZ: Vaše zpráva byla úspěšně odeslána administrátorovi webu. Děkujeme!

en: Message via contact
cs_CZ: Zpráva přes kontakt

en: All fields required.
cs_CZ: Všechna pole jsou povinná.

en: You successfully subscribed. Thanks!
cs_CZ: Úspěšně jste přihlášeni k odběru. Děkujeme!

en: Please enter a valid email address.
cs_CZ: Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

en: Maintenance Mode
cs_CZ: Režim údržby

en: WP Maintenance Mode plugin was relaunched and you MUST revise <a href="%s">settings</a>.
cs_CZ: Plugin WP Maintenance Mode byl znovu spuštěn a vy MUSÍTE zkontrolvat <a href="%s">nastavení</a>.

en: Notify me when it's ready
cs_CZ: Kontaktujte mě až bude údržba dokončena

en: <p>Sorry for the inconvenience.<br />Our website is currently undergoing scheduled maintenance.<br />Thank you for your understanding.</p>
cs_CZ: <p>Omlouváme se za dočasné nepříjemnosti.<br />Na těchto stránkách probíhá plánovaná údržba.<br />Děkujeme za pochopení.</p>

en: Maintenance mode
cs_CZ: Režim údržby

en: The Maintenance Mode is <strong>active</strong>. Please don't forget to <a href="%s">deactivate</a> as soon as you are done.
cs_CZ: Režim údržby je <strong>aktivní</strong>. Jakmile budete hotovi, nezapomeňte jej <a href="%s">deaktivovat</a>.

en: Settings
cs_CZ: Nastavení
